TatoeŽrentatoeeren
Konijnen waarmee je wilt exposeren op tentoonstellingen moeten een herkenningsteken dragen,dit wordt gedaan door middel van een tatoeage in de oren.In het ene oor wordt het jaar van geboorte en de verenigingsletters gezet,en in het andere oor de geboortemaand en het volgnummer.Bijvoorbeeld 9VN- 234 betekend: Geboren in 2009, vereniging Vriezenveen,geboren in februari en het 34ste konijn wat in die maand is getatoeŽerd.Dit tatoeŽren moet afhankelijk van de groeisnelheid van het ras gebeuren wanneer dejonge konijnen tussen de 6 en 10 weken zijn.De tatoeŽerder geeft alle informatie over de gemerkte dieren door aan het merkenbureau van de bond,waar deze informatie wordt opgeslagen.Het tatoeŽren van de konijnen van onze vereniging wordt verzorgd door,

Jasper Smelt
Westeinde 352
Vriezenveen
telefoon: 0546-566368  

 

 

Ringenringen
Ook alle gevederde dieren binnen de kleindierenorganisatie moeten gemerkt worden.Bij deze diergroepen gebeurt dat door middel van een gesloten voetring. Dat betekend dat de ring bij een volwassen dier niet van de poot afgeschoven kan 
worden.Het is dus van belang dat een dier de juiste ringmaat om heeft.Per diergroep verschilt het nogal wanneer deze ring aan de poot gedaan moet worden.Bij sommige hoenderrassen kan dat pas als ze 10 weken zijn. Bij Lachduiven moet dat vaak al op de 4de dag na de geboorte, omdat deze dieren heel snel groeien 
en de ring al snel niet meer om de poot te krijgen is.Ook zijn er sommige rassen in de groep oorspronkelijke duiven waarvoor een speciaal geregistreerde ring aangevraagd moet worden. Onze leden kunnen de ringen voor alle gevogelte bestellen bij,

Jos Kobes
Oosteinde 293
Vriezenveen
telefoon: 0546-565228